Bio
Choreografka i performerka. Absolwentka filozofii
i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów w Polsce i za granicą. Certyfikowana nauczycielka metody Contakids. Ukończyła kurs Ruchu Rozwijającego Sherborne (I stopień), PINK Training Segni Mossi oraz Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności Taniec Współczesny.
Rezydentka Residance 2022 w Bratysławie organizowanej przez PLAST organization w Dance Residential Centre Telocvičňa. Została zakwalifikowana do programu choreograficznego ATLAS na Festiwalu ImPulsTanz w 2021 roku w Wiedniu, gdzie rozpoczęła pracę nad performansem Mothersuckers: Produkcja o reprodukcji dotyczącego problematyki macierzyństwa. Rezydentka Dance Moves Cities, międzynarodowego projektu współrealizowanego przez Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Uczestniczka Forum Dramaturgicznego
z Christine de Smedt, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2018 oraz 2019, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Stypendystka Miasta Krakowa 2020.
Stypendystka Kultury Polskiej na Świecie Instytutu im. Adama Mickiewicza.
W latach 2009–2011 tancerka Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, a w latach 2003–2014 solistka Teatru Tańca DF.
W swoich pracach zajmuje się widzialnością macierzyństwa oraz wątków rodzicielskich. Jest autorką serii wideo performansów MOT/HER KC, w których obserwowała cielesne zmiany w trakcie ciąży. Tę ostatnią pracę zaprezentowała na Festiwalu Parallel w Wiedniu, na festiwalu Cracow Art Week KRAKERS i wielu innych. Praca ta została zakwalifikowana do finału jedynego międzynarodowego konkursu dla artystek opiekuńczych, Mother Art Prize i pokazana na wystawie zbiorowej w Londynie w marcu 2023 roku.
Chętnie angażuje się w inicjatywy grupowe. Brała udział w wystawie zbiorowej Matka Ziemia w BWA Wrocław. Uczestniczka projektu Grand ReUnion, w ramach którego wzięła udział w performansie online Tender Hotel (inicjatywa: Rivca Rubin) oraz wirtualnej instalacji dźwiękowej SomaPark (autorzy: Joanna Leśnierowska oraz Patryk Lichota). Jest współautorką wraz z Marią Kwiecień performansu interaktywnego dla jednego widza Słowa do tańca.
Wraz z mężem Filipem Wańtuchem bada aspekty przenikania tego, co prywatne z tym, co publiczne oraz wątków codzienności i przestrzeni domowej. Miało to miejsce zarówno we wcześniej wspomnianej pracy MOT/Her KC, jak również w projekcie fotograficznym Loversi, w ramach którego remiksują wizerunki kochanków ze sławnych obrazów „wkładając” je w swoje ciała i przestrzeń własnego domu.
Od 2012 roku eksperymentuje z ruchem dorosłego z dzieckiem w ramach performansów Postnatal Project. W 2015 roku wzięła udział ze swoją rodziną w warszawskiej wersji Familly Affair grupy ZimmerFrei. Pracuje warsztatowo
z rodzinami prowadząc gościnnie zajęcia metodą Contakids oraz improwizacji tanecznej. W ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa pracowała nad autorskim formatem performansu choreograficznego z udziałem rodzin z małymi dziećmi Contact Families Show, który następnie został zaprezentowany w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu. Na zaproszenie Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu przygotowuje pracę
z udziałem rodzin pt.: Rośnie i rośnie i …